Ilustrátor Ben Sanders robí 50. roky komerčný ilustračný štýl ako žiadny iný

komerčné ilustrácie vhodné pre detskú knihu
Nepamätám sa, ako som našiel Ben Sanders alebo jeho návrhy. Muselo to byť Twitter. Ale začnime začiatkom.
Ben Sanders sa narodil v Austrálii a začal sa kresliť o 11. Jeho prvý projekt bol v 12 rokoch, kreslil zvieratá a ďalšie náhodné veci pre sady nálepiek. Stalo sa to jeho obvyklým letným koncertom, takže sa nikdy nemusel starať o to, aby skončil v nudnej práci. V skutočnosti sa zapísal na vysokú školu o 25, keď už bol aktívnym dizajnérom v priemysle. Absolvovanie posilnilo svoju kariéru ďalej a rozhodol sa zamerať sa na reklamu.

Teraz, čítam o ňom, uvedomujem si, ako som ho objavil: detské knihy. Píše a vytvára ilustráciu pre detské knihy. Hľadám takúto knihu a ilustrácia príbehu je pre mňa veľmi dôležitá. A tam bol: štýl pripomínajúci prácu 40., 50. a 60. rokov. Jednoduché a čisté. Je to umenie, ktoré neberie veci ani príliš vážne, ako zdôrazňuje. Keď sa pozriete na všetku jeho prácu, okamžite si niečo všimnete. Farebné kombinácie sú vynikajúce a skákajú priamo s čerstvou chuťou. Okrem toho sa vyhlasuje ako fanúšik ilustrácie obalu Jim Flora Record alebo Herve Morvan. Tieto vplyvy sú zrejmé v jeho návrhoch.

Jeho prvou knihou bola „Ja som strýko Ivan“, publikovaná v roku 2013 a druhá bola, že som mohol nosiť ten klobúk! ktorých postavy sú silne uvedené v jeho obchode RedBubble. Kniha bola zaradená do užšieho výberu “pre detskú knihu Detských vydavateľov v austrálskom priemysle kníh.

Okrem svojho talentu má tiež dobré srdce a zúčastňuje sa vzdelávacích projektov. Dobrovoľne uvádza svoje služby a čas na ilustráciu projektov v ďalekých kútoch sveta.
Vyzerá to, že vo svojom živote našiel správnu rovnováhu cestovaním, pomáhal komunitám a robiť to, čo miluje. Mať klientov ako Saatchi a Saatchi alebo The Wall Street Journal ani neubližuje.
Napriek tomu si užite časť svojej práce nižšie a nezabudnite navštíviť jeho obchod. Som preč, aby som si kúpil svoje dieťa nejaké jazzové ilustrované knihy!

0/5 (0 recenzií)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *