Autentická bengálska saree štýly

Indická kultúra prešla s veľkým množstvom úprav od civilizácie a modernizácie. Indická móda nebola prepustená, pretože západná kultúra naďalej ovplyvňuje módny trh na celom svete. Indická saree však stále zostáva najradšej a použitejšie v Indii. Bengálske sarees majú bohatý vzhľad s jedinečnou metódou ich zatknutia, vďaka čomu sú najvyhľadávanejšími závesmi na trhu s módnym trhu.

Tant a Jamdani sú dve z najvýznamnejších odrôd bengálskych sárí. Tieto dve odrody boli popularizované v 18. C., ako aj v črtách Mughal Art. Bengálsko je chápané pre svoju bohatú kultúrnu literatúru, ako aj pre umenie, ktoré sa ukazuje na autentických hodnotách v spôsobe života ľudí, ako aj o jedinečnom umení zakrývania bengálskeho sárí.

V dávnych dobách tradičný štýl bengálskych sarees nezahŕňal blúzku, pretože ženy trávili väčšinu času vo vnútri domov. Neskôr sa veci zmenili, ako aj ženy sa museli pustiť vonku a spoločensky interagovať, čo vedie k prvej modifikácii v dizajne bengálskeho sárí. Blúzka podobná blúzke v štýle Parsi bola integrovaná s tradičným saree, ktorý potom skončil ako prominentný štýl používania bengálskeho sárí.
Západný Bengálsko má horúce a vlhké podnebie, preto sa sáre vyrábajú z materiálu, ktorý je v tomto počasí pohodlný. Bengálske sarees sú mimoriadne živé a živé s elegantným vzhľadom, ktorý môžete objaviť v StyleCaret v internetových obchodoch. Bengálske bavlnené sarees majú zložitú prácu vlákna, ako aj indické mytológie scény, ktoré sa tkajú do sárí, ktoré využívajú tkáčsky stav na vytvorenie elegantných bavlnených sárí, ktoré sú ľahké aj polotransparentné.
Tu je niekoľko prominentných bengálskych sárí, z ktorých si môžete vybrať.

Dhakai Jamdani Sarees:
Tento sárí pochádza z Bangladéša, kde odvodil svoje meno z bangladéšskeho financovania Dhaka. Jamdani Sarees sú jedným z vynikajúcich sarees vyrobených z bavlny, ktorá je tkaná so Zari, kvetinovými alebo postavami, ako aj najslávnejšou témou manga (Kalkaa). Táto saree má ľahkú štruktúru, ktorá poskytuje priedušnosť vašej pokožke, ktorá je ideálna pre vlhké obdobia. Tento sárí môžete doplniť príveskom v tvare srdca a tiež znížiť náušnice, ako aj zloženú spojku, ktorá vám poskytne tento vintage vzhľad.

Taant Sarees:
Tradičné taanty alebo tant sarees sú ručne tkané ľahké sarees, ktoré zahŕňajú jemné témy okolo tela, ako aj komplikované štýly na palu, ako aj na hranici. Fungujú hlavne široké červené anchálne, ako aj mliečny biely telesný odtieň. Tieto sarees sú vytvorené v Murshidabad, Hoogly, Nadia a Dháka, tiež v Bangladéši. Taant Sarees sa používajú hlavne počas festivalov Durga Puja. Túto sárí môžete spárovať s čistou zlatou alebo červenou blúzkou s červeným rukávom pre tento ohromujúci vzhľad.

Baluchari Saree:
Baluchari Sarees sú z Baluchari v Murshidabad. Tieto sarey sú jedným z najprestížnejších tradičných bengálskych bengálskych bengálskych bengálskych bengálskych hodvábov alebo z čistého hodvábu. Tieto sarey sú známe v Indii pre svoju kvalitu vlákniny, nádherné výtlačky, ako aj celé kvetinové vzory. Baluchari Sarees sú jedinečné, pretože pallu je prepletená indickými mytologickými scénami. Môžete spárovať tento sárí s originálnym súpravou perly, ako aj rustikálnou zlatou ozdobou obuvi, aby vám poskytol tento super štýlový pohľad na svadby alebo veľké udalosti.
Korial Sarees:
Korial Sarees sú najznámejšie bengálske sarey, ktoré sú zvyčajne svieže biele s červeným okrajom. Tieto jednoduché, ako aj nestaršie sarees používajú hlavne vydaté ženy počas festivalov Durga Puja. Bengálsky verí, že tento sárí je zastúpením reinkarnácie ženy vo vnútri žien alebo Maa Durga, ktorá prináša čistotu, múdrosť, ako aj silu duchu ženy. Ak chcete ohromujúci vzhľad, tento sárí by bol tou najlepšou voľbou. Spárujte ho s červenou blúzkou, štýlovým náhrdelníkom, červeným, ako aj zlatými šperkami, ťažkou strednou buchtou, ako aj s plochou obuvou. Môžete pridať kapelu karma, ktorá poskytne vášmu oblečeniu pôvabný vzhľad.

Garad Sarees:
Garad Sarees sú pomerne podobné Korial Sarees. Jediným rozdielom je, že garad sáre sú biele s ľahším červeným okrajom s rozptýlenými znakmi v tvare kvetov, ako aj témami, ktoré mu poskytujú atraktívny aj ženský vzhľad. Túto sárí môžete ozdobiť tradičným podujatiam, aby ste ich zaujímali o to, že ho spárujú s červenými viazaniami, tradičnými prsteňmi, ako aj lustermi, biskupmi alebo blúzkou rukávov, ako aj červenou kreslením na nohách, ako aj na dlaniach.
Murshidabad Silk Sarees:
Murshidabad je malý okres v Západnom Bengálsku, ktorý vytvára svetlé a vzdušné sarey, ktoré sa vyrábajú z farebných a nádherných štýlov využívajúcich štýl tlače Batik. Doplňte ohromujúce ručné diela, ako aj vehementný vzor na týchto sáre s starožitnými doplnkami, ako aj terakotovými šperkami. Táto saree pôjde dobre, keďSpárované s jedinou blúzkou odtieňov, aby zvýraznili nádhernú farbu sárí a zodpovedajúcu plochú obuv alebo Kohlapuris.
Kantha Stitch Sarees:
Kantha Stitch je tradičný štýl výšivky praktizovaného v Bolpurniniketanských oblastiach Západného Bengálska. Je to typ bežiaceho stehu, ktorý sa manuálne robí, aby sa vytvorili rôzne vzory. Najprv to bolo praktizované na malé oblečenie zošitím spoločných častí sárí, ako aj dhotis, ako aj ich maskovaním výšivkou Kantha. Vyšívané hodváb Kantha, ako aj bavlnené sarees majú jedinečnú kombináciu tradičnej a súčasnej príťažlivosti. Don trochu bindi, terakotové šperky, ako aj hladké náramky, aby ste vyvolali tento ohromujúci sárí.

Batik Print Sarees:
Batik Sarees sú mimoriadne prominentné bengálske sarees, ktoré sa vyrábajú pomocou starého umenia tlače na tkanine. Materiál z bavlny je ručne vytlačený pomocou farbív odolných voči voskom. Výtlačky môžu byť prispôsobené alebo prispôsobené podľa požiadavky zákazníka. Celkovo svoj vzhľad s kmeňovými šperkami, ako aj bočným popruhovým taškou.
Bengálsky štýl obliekania je plný silných vzorov, jasných farieb, ako aj skvelých doplnkov na zvýraznenie silných prvkov žien.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *