Dizajnér Kanchipuram Saree – desaťročná pečiatka juhoindickej tradície

Avid Radio Buffs by blikali úsmev, keď sa dozvedia o mene Rini Simon Khanna. Ako známa spravodajca so všetkými indickými rozhlasovými a televíznymi spravodajcami, ktorej hlas zanechal hlboký vplyv a stále má, existuje jedna forma oblečenia, ktoré milovala a miluje najviac. Je to dizajnér Kanchipuram Sarees. Keď ju vidíte, nie je o nič viac „Prosím, postavte sa od dverí“ a „Mind the Gap“, ktorú počujete, ako sa hovorí vo vlakoch metra, ktoré sa pohybujú v Dillí-ncr metra … týka sa vašej mysle.
[Prečítajte si tiež: 3 Trendy Kanchipuram Saree Styles pre modernú ženu]

Narezaný na Bollywood a herec špinavého obrazu Vidya Balan nosil starý Kanjeevaram kurátorom dizajnéra Sabyasachiho na festivale Cannes v roku 2013. Ako dobre upravená Tamil Brahmin zo štátu Kerala sa Vidya dozvedela o úžasnej zbierke Kanjeevaramov svojej matky, najmä jej svadobnej sárí, červeno-zlatej a zelenej a zlatej nosnej, ktorú jej pri zvláštnych príležitostiach nosí. To bolo v čase, keď bola v škole Little Vidya. Dokonca aj dnes a každý rok Balanovi rodičia darujú svoju dcéru, ktorá sa stala filmovou hviezdou Motion Autentic Kanchipuram Silk Sarees k jej narodeninám. Je zrejmé, že to je to, čo sa vyrábajú, z ktorých vidíme celebritu v Kanchipuram Sarees.

História Kanchipuram Sarees
Rovnako ako Bollywood a sociálne celebrity v úcte, aj história Kanchipuram Sarees je rovnako živá. Známy pre svoj kráľovský a bohatý vzhľad, dizajnér Kanchipuram Sarees dostal svoje úžasné meno od malého chrámového mesta zvaného Kanchipuram, ktoré je miestom narodenia.

[Prečítajte si tiež: Designer Sarees pre Karvu Chauth]
Kanchipuram saris, ktoré sú základnou stravou v konvenčnom indickom šatníku na juhu, sa vracia späť na viac ako 700 rokov do dynastie Vijayanagara.

Kanchipuram hodváb, ktorý vydrží navždy, sa rukou točí s hustým rozchodom a leskom podobným hodvábu Dupioni.
Ohromujúce hodvábne sarees Kanchipuram sú obľúbené pre ich špeciálnu tkanú techniku. Používajú sa tri jednotlivé vlákna hodvábu s jedným závitom Zari. To, čo vidíte, sú tkané koncové diely s hrubými závitmi Zari. Dá sa rozoznať originálny Kanchipuram skutočnosťou, že najskôr sa sárne pole a pallu tkajú osobitne a potom neskôr spolu zakotvení.

Zdroj: WordPress.com [SC: Mediad]
Prichádzajú k časti motívov, sú čerpané z prírody a dokonca aj z architektúry chrámu, ako sú papagáj, páv, labuť, lev, slnko, mesiac, mince, charioty, mango, listy, jazmínové púčiky a epické scény z indických náboženských písiem, ako sú Ramayana a Mahabharata, Bhagwad Gita.

Výroba Kanchipuram Saree – Zisková služba
Mesto Kanchipuram v Tamil Nadu, podľa odhadov odvetvia, predstavuje značný podiel na odbore hodvábne-sarsové podnikanie v krajine.
Existuje 75 družstiev tkáčskych tkalcov a zmluvné tkáčania, ktoré prevádzkujú žiadne iné ako Nalli, Kumaran a RMKV, ktoré dodávajú ich hodváb a Zari komunite tkáčkov.
Dá sa bezpečne dospieť k záveru, že tento odvetvie chaty prežilo všetky negatívy, aby vlajka lietala na vysokej úrovni – od rastúceho nákladov na čisté hodváb až po klesajúci počet tkalcov.
Zatiaľ čo špičkové kanjeevaramy nazývané Pattu zostávajú preferovanými festivalmi, svadbami a formálnymi príležitostiami, ľahšie kanjeevaramy s nekonvenčnými vzormi a farbami sa tiež zbierajú parou a fanfárou.
[Tiež si prečítajte: Juhoindické svadobné sarees]

Kanchipuram Saree – Pohľad dizajnérov
S začiatkom Georgette, Net a šifónov, veľa módnych návrhárov sa stále ručí za nadčasovú príťažlivosť hodvábnych sarees Kanchipuram. To diskutuje o predstavení dizajnéra Kanchipurama Saree na rampe.
Neeta Lulla, populárny kostýmový dizajnér so sídlom v Bombaji, je presvedčený, že Kanjeevaram poskytuje úžasný priestor na prácu s dizajnérskymi motívmi. Snaží sa jej ruku, aby premenila kanjeevaram na štíhlejšiu a tenšiu tkaninu, aby sa s ňou mohla mladšia generácia ľahko stotožniť a nosiť ju.
Je skvelé vedieť, že dizajnérka Tarun Tahiliani oblečená Oprah Winfrey v upravenom kanjivaram sari, keď bola na svojej indickej ceste. Vďaka tomu jej vychvaľovalo štýl, ktorý zobrazuje indické kultúrne spojenie.
Zdroj: Weddingsutra.com [tiež si prečítajte: Indické svadobné sarees]
Teraz, keď sa história Kanchipuram Sarees apeluje pre mnohých, dizajnér Kanchipuram Saree sa pohybuje smerom nahor a ďalej.
Dajte nám vedieť svoje myšlienky, ako nájdete tento nový módny kult s názvom Kanchipuram Silk Sarees.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *