Ach, áno, je to možné. Ak chceš. (Prvý v sérii nabádanie šiť.)

hŕbu ľudí, v poslednej dobe, sa pozrel na čokoľvek, čo mám na sebe, zdvihol k masívnej vzdychol a povedal: “Nikdy by som šiť.” Vždy sa snažím, aby im povedal, že: “Áno! Aj vy môžete šiť!” ale potom sa dvere výťahu uzavrieť a môj monológ je odrezaný príliš skoro. Tak som si myslel, že by som to post tu. Tie taky, môže šiť!

Šitie, základné šitie, nie je zas tak zložité. Ak môžete variť alebo riadiť auto, môžete šiť. (Ak sa vám ani variť, ani riadiť auto, pravdepodobne žijete na Manhattane, a môže ísť take šitie tried na FIT).

Trik sa učiť šiť je toto: začať v malom. Neskúšajte vzor Oscar de la Renta ako prvý go-round – urobiť niečo ako jednoduchosť sukňu vyššie. Buďte trpezliví: urobiť jednu trošku v čase, a zastaviť, než sa dostanete frustrovaní. (Ešte nie, preboha, začať svoj prvý šijací projekt na 5 hod a predpokladáte, že ten večer sa opotrebovávajú. Spustiť prvú sobotu v mesiaci a očakávať, že nosiť tej poslednej.)

Pýtajte sa: nájsť dobrý obchod tkaniny, prejsť v pomalom čase, a uvidíme, či môžete ohrade priateľské zamestnanec, ktorý vás jemne vyhovoriť použitím riasa pliesť svojho prvého projektu. prejsť obchodu a dotknúť všetku látku. (Nebojte sa, ak vaše ruky sú čisté, že to nebude vadiť. Sú na to zvyknutí.) Oprava vo vašej hlave, čo hodvábne charmeuse cíti ako to, čo bavlna cíti ako to, čo vlna trikot cíti sa ako, takže keď čítate vzor obálky budete vedieť, čo hovoríš.

Urobiť nejaké pozadie čítanie – dostať pár šijacích kníh z knižnice a čítať je pomocou, ako by ste čítať kuchárku, takmer. To, čo znie ako zábava? Čo si prečítať trikrát a stále nerozumie? (Tip: že naposledy pravdepodobne zahŕňa zipsy.) Pozrite sa prostredníctvom svojho šatníka a robiť si poznámky: to, čo nosíte najčastejšie? pokúste sa nájsť základné vzor, ​​ktorý sa uberá rovnakým smerom.

Nepredpokladajte, že budete potrebovať drahé (alebo fantázie-výšivka, robí-všetko-ale-make-you-sadené vejce-) výrobcu ideálne off. Uvidíme, či môžete Craigslist jeden (aj keď ak to urobíte, že si to vyladiť, než začnete šiť, a aspekt nákladov na vyladenie [$ 50-100] vo svojom rozpočte), alebo sa obráťte na miestne úložisko šitie opraviť o “štartér “stroja. Vedia, že ak môžu vám šitie budú mať svoje služby na celý život, a že budete aktualizovať!

Myslím, že učí šiť má veľa podobností s učením robiť iné veci: štart pomaly a jednoduché. Do vášho čítanie. Netlačte sa, kým ste frustrovaní a vzdať – udržať ju zábavné. Nemajú investovať do tony drahých zariadení, kým viete, že ste naozaj bude mať radosť z neho. požiadať o pomoc. povedzte sami, “Dokážem to!” kým vám to znieť ako postava v sobotu ráno detským televíznych programov. Plákanie, opakovať!

Zdieľajte to:
Twitter
Facebook

Páči sa ti to:
Rovnako ako načítanie …

Súvisiaci

Šaty denne sprievodca učiť sa šiť: Časť Onefebruary 5, 2008
Tak čo? 10. december, 2008With 143 Komentáre
Ako si vybrať šijacie strojeJatuary 3, 2008WITH 79 Komentáre

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *